Informacje dla podróżnych

AKTUALIZACJA ODLEGŁOŚCI TARYFOWYCH OD 13 GRUDNIA 2020 R.

Szanowni Podróżni

PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. informuje, że z dniem wejścia w życie nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów (2020/2021), tj. od 13 grudnia 2020 r. została wprowadzona aktualizacja odległości taryfowych dotycząca systemów sprzedaży biletów wszystkich pasażerskich przewoźników kolejowych.

Zmiany dotyczą także kilku połączeń obsługiwanych przez spółkę PKP SKM, które zostały zamieszczone poniżej. Korekta odległości spowodowała zmianę progu taryfowego dla niektórych relacji, co oznacza, że mogą się zmienić ceny biletów odcinkowych za przejazdy w tych relacjach.

W związku z tą  zmianą zachęcamy Państwa do zakupu biletu w korzystniejszym wariancie cenowym np. Miejskiego, Trójmiejskiego, Promocyjnego Biletu Miesięcznego „Tandemowego” .

Przykładowo dla relacji:

  1. Sopot Kamienny Potok – Gdańsk Przymorze Uniwersytet - w której zmiana kilometrów zmienia  się z 6 km na 7 km i tym samym cena np. biletu miesięcznego wg taryfy normalnej zmienia się 88,00 zł na 111,00 zł korzystniejszym wyborem jest zakup Biletu Miejskiego wg taryfy normalnej w cenie 92,00 zł.,
  2. Gdańsk Oliwa –  Gdańsk Kiełpinek przez Gdynię Gł. i Gdańsk Osowa - w której zmiana kilometrów zmienia  się z 40 km na 41 km i tym samym cena np. biletu miesięcznego wg taryfy normalnej zmienia się 197,00 zł na 218,00 zł korzystniejszym wyborem jest zakup Biletu Trójmiejskiego wg taryfy normalnej w cenie 136,00 zł.,
  3. Sopot Kamienny Potok – Gdańsk Rębiechowo przez Gdańsk Wrzeszcz - w której zmiana kilometrów zmienia  się z 24 km na 25 km i tym samym cena np. biletu miesięcznego wg taryfy normalnej zmienia się 153,00 zł na 171,00 zł korzystniejszym wyborem jest zakup Biletu Miejskiego wg taryfy normalnej w cenie 92,00 zł.,
  4. Gdańsk Oliwa – Babi Dół przez Gdynię Główną i Gdańsk Rębiechowo - w której zmiana kilometrów zmienia  się z 50 km na 51 km i tym samym cena np. biletu miesięcznego wg taryfy normalnej zmienia się 218,00 zł na 234,00 zł korzystniejszym wyborem  jest zakup Promocyjnego Biletu Miesięcznego „Tandemowego” wg taryfy normalnej w cenie 210 zł.

Przypominamy, że kasjer, kierownik pociągu, aplikacja czy  automat biletowy powinni zasugerować bilet w  najkorzystniejszej ofercie.

POŁĄCZENIA SKM

Lębork - Wejherowo
Wejherowo - Gdańsk Śródmieście
Gdynia Gł - Kościerzyna
Gdańsk Gł - Kartuzy
Gdynia Gł - Gdańsk Wrzeszcz przez lotnisko
Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion EXPO