Aktualności PKP SKM

Bilet z komórki - wystawianie faktur

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. od dnia 01 lutego 2013 roku uruchomiła sprzedaż biletów za pomocą SkyCash – systemu płatności przez komórkę.

Bilet można kupić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez konieczności stania w kolejce do kasy czy szukania automatu z biletami. Z rozwiązania, które właśnie wprowadza SKM korzystają już Koleje Mazowieckie i Koleje Wielkopolskie. Bilet w komórce to ogromne ułatwienie dla wszystkich korzystających z najtańszej i najpopularniejszej formy podróżowania w regionie.

SkyCash pozwala kupować bilety ofert specjalnych i relacyjne (pomiędzy dowolnymi stacjami/przystankami osobowymi) i przemieszczać się SKM z biletem w komórce na trasie Gdańsk Główny - Słupsk. Żeby dokonać zakupu, wystarczy uruchomić aplikację w telefonie, a następnie wybrać właściwą strefę lub stację początkową i końcową. Usługa umożliwia korzystanie ze wszystkich obowiązujących na danych liniach ulg i zniżek.

Aby zainstalować w komórce aplikację SkyCash, należy pobrać program wpisując w przeglądarce telefonu adres internetowy m.skycash.com lub wysyłając pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Konto SkyCash można zasilić na wiele sposobów, m.in. bezpośrednio z podłączonej do systemu karty Visa lub MasterCard. Podczas kontroli wystarczy okazać bilet, który po zakupie zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Kontrola biletów”.

Dodatkowe informacje dotyczące korzystania z SkyCash znajdują się na stronie https://www.skycash.com/pl/czym-jest-skycash/bilety-kolejowe/skm-trojmiasto-1.html

POŁĄCZENIA SKM

Lębork - Wejherowo
Wejherowo - Gdańsk Śródmieście
Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion EXPO