Informacje dla podróżnych

DZIAŁANIA PKP SKM W TRÓJMIEŚCIE W MAJĄCE NA CELU OGRANICZENIE ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA

Szanowni Podróżni

 

PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. informuje, że od 11.03.2020 r. do odwołania drzwi w pociągach PKP SKM są otwierane i zamykane przez kierowników pociągów. Przyciski przy drzwiach zostały wyłączone. Dotyczy to pociągów elektrycznych i spalinowych (na liniach PKM). Nadal działają pozostałe przyciski - alarmowe lub służące np. wezwaniu obsługi pociągu.

 

Co najmniej raz dziennie infrastruktura pasażerska oraz pociągi SKM są myte i dezynfekowane. - Szczególny nacisk kładziony jest na elementy najczęściej dotykane przez pasażerów - przyciski, uchwyty, stoliki itp. . Dezynfekowane są także ekrany dotykowe automatów biletowych.

Od 19 marca pociągi PKP SKM są dodatkowo dezynfekowane nowoczesną metodą zamgławiania.

Toalety z obiegiem otwartym, które są w niektórych niezmodernizowanych pociągach, zostały wyłączone z użytkowania.  W pozostałych toaletach (z obiegiem zamkniętym) zostały wyłączone elektryczne suszarki do rąk. Toalety te zostały wyposażone w ręczniki papierowe

W gablotach na stacjach i przystankach zostały umieszczone plakaty przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia, Państwową Inspekcję Sanitarną i Narodowy Fundusz   Zdrowia, w pociągach wyposażonych w monitory emitowany jest film dotyczący tej tematyki.

Zachęcamy Podróżnych do ograniczenia używania monet i banknotów. Zalecamy kupowanie biletów przede wszystkim przez aplikacje w telefonach i Internet. Automaty biletowe i kasy nadal sprzedają bilety, podobnie jak i kierownicy pociągów. W takich przypadkach, w miarę możliwości, zalecamy posługiwanie się kartami płatniczymi.

Kierownicy pociągów/ konduktorzy, kontrolerzy biletów i kasjerzy przy sprzedaży biletów otrzymali polecenie, aby ograniczyć kontakt fizyczny z przedmiotami podawanymi przez podróżnych (dokumenty przewozu, bilety, karty miejskie, karty płatnicze, itp.). Podróżnych prosimy, by okazywali bilet w taki sposób, aby pracownik mógł stwierdzić ważność takiego dokumentu bez brania go do ręki.

 

ZMIENIONY (TYMCZASOWY) ROZKŁAD JAZDY

Od 19 marca do 27 marca 2020 r. obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów PKP SKM.

W godzinach szczytu, na odcinku Gdańsk Śródmieście - Gdynia Chylonia    pociągi jeżdżą co 15 minut.

Pociągi do Wejherowa i Lęborka jeżdżą z z taką częstotliwością jak dotychczas.

W soboty i niedziele pociągi PKP SKM    kursują zgodnie z obecnie obowiązującym tzw. zamknięciom rozkładem jazdy (co 30 minut) .  Ograniczone zostało także kursowanie pociągów nocnych oraz na tzw. liniach PKM.

Szczegółowy rozkład jazdy  jest  dostępny m.in. na naszej stronie http://www.skm.pkp.pl/ oraz w gablotach na stacjach/przystankach.

Archiwum

POŁĄCZENIA SKM

Lębork - Wejherowo
Wejherowo - Gdańsk Śródmieście
Gdynia Gł - Kościerzyna
Gdańsk Gł - Kartuzy
Gdynia Gł - Gdańsk Wrzeszcz przez lotnisko
Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion EXPO