Informacje dla podróżnych

Pakiet Podróżnika – udogodnienie w podróży z przesiadkami

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów podróżujących po Polsce pociągami kilku przewoźników, oferujemy Państwu Pakiet Podróżnika.

W ramach Pakietu Podróżnika można zakupić maksymalnie 6 biletów ważnych na przejazd pociągami spółek ,,PKP Intercity" SA, "Przewozy Regionalne" sp. z o.o., PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o., Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o. i Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.

Pakiet Podróżnika jest dostępny w oznaczonych za pomocą piktogramów kasach biletowych wyżej wymienionych przewoźników.

W Pakiecie Podróżnika dostępne są bilety na jednorazowy przejazd w wagonie z miejscami do siedzenia, z gwarancją albo bez gwarancji tego miejsca (z wyłączeniem miejsc menadżerskich). W ramach Pakietu uwzględniane są wszystkie zniżki i oferty handlowe przewoźników. Jeśli chodzi o PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, są to:

  1. Bilet jednorazowy,
  2. Bilet Trójmiejski,
  3. Bilet Miejski.

Pakiet Podróżnika to oszczędność czasu i ułatwienie dla pasażerów, dzięki któremu nie muszą oni oczekiwać w kilku kolejkach, a bilety na całą podróż mogą zakupić w jednym okienku kasowym. Pozwala to oszczędzać również papier przeznaczony na bilety, co szczególnie ucieszy miłośników ekologii.

Propozycja jest pierwszym krokiem w kierunku wypracowania Wspólnego Biletu. W niedalekiej przyszłości planowane jest dołączenie do Pakietu Podróżnika innych operatorów kolejowych działających w Polsce.

Jak korzystać z Pakietu Podróżnika?

Poniżej znajdą Państwo instrukcję jak czytać oznaczenia na bilecie oraz przewodnik po oznaczeniach ulg.

null

null

POŁĄCZENIA SKM

Lębork - Wejherowo
Wejherowo - Gdańsk Śródmieście
Gdynia Gł - Kościerzyna
Gdańsk Gł - Kartuzy
Gdynia Gł - Gdańsk Wrzeszcz przez lotnisko
Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion EXPO