Informacje o projekcie

Informacje o akcji SKM dzieciom

Projekt ”PKP SKM dla najmłodszych” skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych. Do młodych pasażerów PKP SKM, którzy poznają tajniki poruszania się po obszarze kolejowym. Zachęcamy wychowawców, aby zgłaszali się do nas w celu poszerzenia wiedzy dzieci o bezpieczeństwie i zaletach korzystania z transportu jaki oferuje PKP SKM.

Spółka PKP SKM gwarantuje profesjonalnych przedstawicieli, którzy będą prowadzili spotkania z dziećmi. Nasi najmłodsi pasażerowie zasługują na szczególną uwagę i oni także zadają najwięcej pytań. Trzeba pamiętać, że to właśnie dzieci, a właściwie ich przyzwyczajenia, będą miały wpływ na przyszłość nas wszystkich.

Proponujemy wychowawcom dzieci:

  1. Wycieczki do siedziby Spółki.
  2. Zajęcia zorganizowane w Państwa placówce, które trwają od 30 do 45 minut.

Dzieci podczas zajęć dowiadują się o poszczególnych zawodach na kolei, zasadach bezpieczeństwa w ruchu kolejowym, o tym jak należy korzystać z usług PKP SKM, kogo powiadomić w przypadku zgubienia rzeczy lub wypadku.

Dzieci najczęściej pytają po jakich torach jeżdżą pociągi? Kto kieruje pociągami? Kto układa tory? Jak to się dzieje, że pociągi na siebie nie wpadają? Gdzie kupić bilet na pociąg PKP SKM?

Naszym celem jest kształtowanie świadomości dzieci jako użytkowników komunikacji kolejowej, przekazując jednocześnie wiedzę o zaletach zrównoważonego transportu, który może być nie tylko tańszy ale jest bardziej ekologiczny, komfortowy i przyjemne. Spotkania z dziećmi przebiegają jako forma interaktywnego zdobywania wiedzy sprawdzenia naocznego jak pracują pracownicy PKP SKM, jak sprzedawane są bilety, jakie znaki obowiązują na kolei.

Wszystkich zainteresowanych wychowawców prosimy o zgłoszenie chęci wycieczki lub akcesu zaproszenia przedstawicieli Spółki do placówki na adres:

skm@skm.pkp.pl

POŁĄCZENIA SKM

Lębork - Wejherowo
Wejherowo - Gdańsk Śródmieście
Gdynia Gł - Kościerzyna
Gdańsk Gł - Kartuzy
Gdynia Gł - Gdańsk Wrzeszcz przez lotnisko
Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion EXPO