Aktualności dla podróżnych

NOWE CENY BILETÓW W TARYFIE POMORSKIEJ OD 12.12.2021 R

Szanowni Podróżni

Spółka PKP SKM w Trójmieście informuje, że od 12 grudnia 2021 r. Organizator Przewozów w woj. pomorskim, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, wprowadza nowe ceny biletów w Taryfie Pomorskiej obowiązującej w pociągach PKP SKM i POLREGIO.

Ponadto, od 12 grudnia 2021 r. bilety kartkowe do kasowników w Taryfie Pomorskiej będą dostępne jedynie na przejazdy nie dłuższe niż 24 km:

- wg. taryfy normalnej (pełnopłatne),

- z ulgą 25%,

- z ulgą 37% (z wyłączeniem Karty Dużej Rodziny),

- z ulgą 51%,

- z ulgą 100%. 

Jako bilety kartkowe do kasowników będą również dostępne Bilety Miejskie (Gdańsk i Sopot lub Gdynia i Sopot) oraz Bilety Trójmiejskie – wg. taryfy normalnej (pełnopłatne) oraz  ulgowe – 37 % (oprócz Karty Dużej Rodziny) i 51%.

Przypominamy, że bilety w Taryfie Pomorskiej można kupić:

- w kasach biletowych

- na stronach internetowych: bilety.skm.pkp.pl, koleo.pl, bilkom.pl  oraz  wniosek.mzkwejherowo.pl/isoke.html (bilety miesięczne łączone)

- w automatach biletowych

- aplikacjach mobilnych SkyCash, Jakdojade, Bilkom, Koleo

- u kierownika pociągu (rozpoczynając podróż na przystanku, gdzie jest czynna kasa PKP SKM  z opłatą dodatkową za wydanie biletu w pociągu).

Szczegółowe informacje na stronie pod linkiem www.skm.pkp.pl/dla-pasazera/taryfy-i-przepisy/przepisy/artykul/cennik-uslug-przewozowych, w kasach biletowych PKP SKM oraz na infolinii pod numerem telefonu +48 58 721 21 70.

Wszystkie bilety zakupione przed dniem 12 grudnia 2021 r. będą ważne do końca okresu ich ważności określonego na bilecie,

  1. w przypadku dopłat do biletów poza stację przeznaczenia dokonywanych:
  1.  przed dniem 12 grudnia 2021 r., stosuje się ceny wg Cennika usług przewozowych PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. (C-PKP SKM) „Taryfa Pomorska” obowiązującego do dnia 12 grudnia 2021 r.,
  2. po dniu 12 grudnia 2021 r. stosuje się ceny wgCennika usług przewozowych PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. (C-PKP SKM) „Taryfa Pomorska” obowiązującego od dnia 12 grudnia 2021 r.,

Bilety kartkowe do kasowników z nieobowiązującą ceną będzie można zwrócić w kasach biletowych udostępniających tą ofertę. Niedopuszczalne jest dokonywanie dopłat do okazanego biletu kartkowego wg nieobowiązującego nominału (obowiązującego od 1 lipca 2021 r. do 11 grudnia 2021 r.) w celu uzyskania ceny za bilet, obowiązującej od 12 grudnia 2021.

POŁĄCZENIA SKM

Lębork - Wejherowo
Wejherowo - Gdańsk Śródmieście
Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion EXPO