Oferty

Pakiet Podróżnika

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów podróżujących po Polsce pociągami kilku przewoźników, oferujemy Państwu Pakiet Podróżnika.


W ramach Pakietu Podróżnika można zakupić maksymalnie 6 biletów ważnych na przejazd pociągami spółek ,,PKP Intercity" SA, "POLREGIO" S.A., PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o., Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o. i Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.

Bilety nabyte w ramach Pakietu Podróżnika stanowią odrębne umowy przewozu i nie zapewniają ochrony przewidzianej dla wspólnego biletu w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/782  z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym.

Pakiet Podróżnika jest dostępny w oznaczonych za pomocą piktogramów kasach biletowych wyżej wymienionych przewoźników.


W Pakiecie Podróżnika dostępne są bilety na jednorazowy przejazd w wagonie z miejscami do siedzenia, z gwarancją albo bez gwarancji tego miejsca (z wyłączeniem miejsc menadżerskich). W ramach Pakietu uwzględniane są wszystkie zniżki i oferty handlowe przewoźników. Jeśli chodzi o PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, są to:

  • Bilet jednorazowy,
  • Bilet Trójmiejski,
  • Bilet Miejski.

Pakiet Podróżnika to oszczędność czasu i ułatwienie dla pasażerów, dzięki któremu nie muszą oni oczekiwać w kilku kolejkach, a bilety na całą podróż mogą zakupić w jednym okienku kasowym. Pozwala to oszczędzać również papier przeznaczony na bilety, co szczególnie ucieszy miłośników ekologii.
Propozycja jest pierwszym krokiem w kierunku wypracowania Wspólnego Biletu. W niedalekiej przyszłości planowane jest dołączenie do Pakietu Podróżnika innych operatorów kolejowych działających w Polsce.


Jak korzystać z Pakietu Podróżnika?
Poniżej znajdą Państwo instrukcję jak czytać oznaczenia na bilecie oraz przewodnik po oznaczeniach ulg.

Wzór biletu wydanego wg oferty Pakiet Podróżnika

POŁĄCZENIA SKM

Lębork - Wejherowo
Wejherowo - Gdańsk Śródmieście
Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion EXPO